I/C/46 Spotkania z Książką Biograficzną – Chłopki. Opowieść o naszych babkach

Seminaria
Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe), Inny
Nauczyciele przedmiotów humanistycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zainteresowani nauczyciele.
2024-02-06, godz. 17:00
Seminarium będzie się składało z dwóch części. W pierwszej przeprowadzona zostanie rozmowa z autorką książki "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" oraz ekspertką z Instytutu Historycznego. Na jej podstawie oraz wiedzy własnej nauczyciele będą prezentować swoje poglądy na temat roli i miejsca w edukacji historycznej omawianej grupy społecznej. Przeprowadzą również krytyczną analizę systemów: edukacyjnego i opieki zdrowotnej funkcjonujących w II Rzeczypospolitej na wsi. Następnie, podczas wymiany doświadczeń, zastanowią się, na ile i w jaki sposób portret zbiorowy chłopek może być wykorzystany w szkolnej narracji historycznej przy analizie określnych zjawisk i procesów historycznych.
Spotkanie z pisarką Joanną Kuciel-Frydryszak. Historia polskich kobiet w okresie międzywojennym. Sytuacja społeczna i polityczna mieszkańców wsi w II Rzeczypospolitej. Biografia zbiorowa polskich chłopek. System edukacyjny i opieka zdrowotna w okresie międzywojennym.
Data rozpoczęcia: 2024-02-06, godz. 17:00
Data zakończenia: 2024-02-06, godz. 19:15
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin.
Sala: Biblioteka Pedagogiczna
Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w godz. 17.00–19.15.
Koordynator: Katarzyna Rembacka
Trener: Joanna Kuciel-Frydryszak, dr Katarzyna Rembacka, prof. Agnieszka Szudarek
Identyfikator formy: 2023/2024/I/C/47/1
Oferta: 2023/2024