II/3 Kurs dla kierowników i opiekunów wycieczek szkolnych

Kursy
Jakość pracy szkoły
Nauczyciele, pedagodzy, pracownicy niepedagogiczni szkół i placówek oświatowych
2019-11-16
W pierwszej części kursu prezentowane są podstawy prawne organizowania wycieczek szkolnych i baza turystyczno-edukacyjna z jakiej można korzystać. Następnie dyskutowane są z uczestnikami zadania oraz obowiązki kierownika i opiekunów wycieczek, a także zasady planowania i realizowania wycieczek. W drugiej części prezentowane są zasady BHP z uwzględnieniem specyfiki organizowanych wycieczek i przećwiczone zostaną praktycznie metody udzielania pierwszej pomocy.
Krajoznawstwo i turystyka szkolna jako ważne elementy szkolnej edukacji. Prawne aspekty organizowania wycieczek szkolnych. Wycieczki szkolne w nowej podstawie programowej. Planowanie i realizacja wycieczek szkolnych. Baza turystyczna i edukacyjna wycieczek szkolnych. Ochrona zdrowia i życia uczestników wycieczek szkolnych. Udzielanie pierwszej pomocy w wypadkach podczas wycieczek.
Data rozpoczęcia: 2019-11-16
Data zakończenia: 2019-11-16
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 121