II/1 Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

Kursy
Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
Nauczyciele, którzy ukończyli studia magisterskie i posiadają przygotowanie pedagogiczne
Odwołane

Celem kursu jest kształcenie umiejętności w zakresie: przywództwa edukacyjnego, organizowania procesu uczenia się i budowania szkoły jako organizacji uczącej się, efektywnej współpracy wewnątrz- i międzyinstytucjonalnej, zarządzania zasobami ludzkimi, organizacji pracy szkoły oraz zarządzania własnym rozwojem zawodowym.

Kurs zostanie zrealizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzony przez Ministra Edukacji Narodowej dn. 10 listopada 2015 roku oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 roku w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. 2019 poz. 1045).

Realizacja kursu będzie trwała dwa semestry. Kurs odbędzie się w trybie niestacjonarnym.

Przywództwo edukacyjne w szkole. Przywództwo dla uczenia się i rozwoju indywidualnego. Polityka oświatowa – dyrektor jako lider w środowisku. Zarządzanie zasobami ludzkimi. Zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym. Zarządzanie własnym rozwojem zawodowym.
Data rozpoczęcia: -
Data zakończenia: -
Adres: ZCDN, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin
Sala: 120
Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że „Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą” został odwołany z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń i nie zostanie zrealizowany w roku szkolnym 2019/2020. Kurs będzie dostępny w naszej ofercie na rok szkolny 2020/2021, rekrutacja rozpocznie się we wrześniu 2020 r.
Koordynator: Grzegorz Sadłowski
Trener: Mirosław Krężel