II/1 Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

Kursy
Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
Uczestnikami kursu mogą być nauczyciele, którzy ukończyli studia magisterskie i posiadają przygotowanie pedagogiczne.
Otwarte
2021-02-08
ZCDN już po raz kolejny planuje uruchomienie kursu kwalifikacyjnego, dającego uprawnienia do zarządzania szkołą i placówką oświatową. Kurs jest realizowany w oparciu o ramowy plan i program zatwierdzone przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zgodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Kurs kwalifikacyjny zostanie uruchomiony po zebraniu wystarczającej liczby zgłoszeń.
Przywództwo edukacyjne w szkole. Przywództwo dla uczenia się i rozwoju indywidualnego. Polityka oświatowa – dyrektor jako lider w środowisku. Zarządzanie zasobami ludzkimi. Zarządzanie strategiczne w kontekście prawnym, społecznym i finansowym. Zarządzanie własnym rozwojem zawodowym.
Data rozpoczęcia: 2021-02-08
Data zakończenia: 2022-01-14
Adres: Zajęcia będą odbywały się w formule on-line na platformie e-learningowej oraz, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju i związanych z nią obostrzeń, w formie stacjonarnej w siedzibie ZCDN-u przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68 w Szczecinie.
Realizacja kursu będzie trwała dwa semestry. Zajęcia będą realizowane w trybie niestacjonarnym w systemie weekendowym (średnio 2 razy w miesiącu, w piątek i sobotę).
Koordynator: Grzegorz Sadłowski
Trener: Nauczyciele konsultanci ZCDN-u, Trenerzy zewnętrzni