III/14 (O)Graj Moniuszkę! Pomysły na ciekawe lekcje muzyki

Konferencja
Przedmioty artystyczne i techniczne, edukacja dla bezpieczeństwa
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych, świetlic oraz muzyki
2019-09-27
Konferencja, zorganizowana z okazji obchodów 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, odbędzie się według następującego programu: Otwarcie konferencji, Obchody Roku Stanisława Moniuszki w województwie zachodniopomorskim (J. Jekiel), Gramy z Moniuszką (U. Frymus), Śpiewam Moniuszkę! Propozycje aranżacji piosenek dla zespołów szkolnych inspirowane twórczością Stanisława Moniuszki (M. Handke), Muzyczny plac zabaw (P. Ratajczak), Moniuszko wczoraj i dziś – bank pomysłów dla nauczycieli (M. Górna)
Obchody Roku Stanisława Moniuszki. Życie i twórczość Stanisława Moniuszki. Wykorzystanie muzyki Stanisława Moniuszki na lekcjach. Gry planszowe i internetowe wydane z okazji rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Aranżacje piosenek dla zespołów szkolnych. Sposoby na ciekawe lekcje muzyki
Data rozpoczęcia: 2019-09-27
Data zakończenia: 2019-09-27
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68
Sala: sala konferencyjna
Konferencja odbędzie się w godz. 10.00-14.00
Koordynator: Anna Godzińska
Trener: Urszula Frumus, Małgorzata Górna, Magdalena Handke, Jacek Jekiel, Paulina Ratajczak
Identyfikator formy: 2019/2020/III/14/1