IV/14 Jak rozmawiać z uczniami o śmierci

Wychowanie i profilaktyka
nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych
2018-10-23
Konferencja ma na celu zaprezentowanie nauczycielom danych dotyczących skali doświadczania przez uczniów przeżywania śmierci bliskich im osób oraz sposobów radzenia sobie z sytuacjami tanatologicznymi, a także kształtowanie kompetencji nauczycieli w zakresie udzielania wsparcia uczniom, którzy w swoim życiu mierzą się z sytuacjami tanatologicznymi.
Istota i celowość edukacji tanatologicznej. Rola nauczyciela, wychowawcy i pedagoga szkolnego jako zespołu profesjonalnego wsparcia ucznia w trudnych sytuacjach. Zmiana perspektywy postrzegania roli i miejsca edukacji tanatologicznej jako jednego z koniecznych komponentów edukacji szkolnej. Jak pomóc uczniom w radzeniu sobie ze stratą. Zasady komunikacji wspierającej w trudnych sytuacjach. Rodzaje i typy komunikatów, które cierpiący uczeń może i powinien usłyszeć od nauczyciela.
Data rozpoczęcia: 2018-10-23
Data zakończenia: 2018-10-23
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.
Sala: konferencyjna
Konferencja odbędzie się w godz. 11.30-16.45
Koordynator: Natalia Cybort-Zioło
Trener: Anna Borkowska, Adam Runiewicz, dr Edyta Sielicka