IV/14 Jak rozmawiać z uczniami o śmierci?

Konferencja
Wychowanie i profilaktyka
nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych
2018-10-23
Konferencja ma na celu zaprezentowanie nauczycielom danych dotyczących skali doświadczania przez uczniów przeżywania śmierci bliskich im osób oraz sposobów radzenia sobie z sytuacjami tanatologicznymi, a także kształtowanie kompetencji nauczycieli w zakresie udzielania wsparcia uczniom, którzy w swoim życiu mierzą się z sytuacjami tanatologicznymi.
Doświadczenia tanatologiczne uczniów. Istota i celowość edukacji tanatologicznej. Potrzeby nauczycieli w zakresie realizacji wsparcia ucznia w sytuacji tanatologicznie trudnej. Sposoby rozmawiania o stracie w szkole. Specyfika przeżywania żałoby przez dzieci. Rola dorosłych we wsparciu dzieci w kryzysie okołożałobnym.
Data rozpoczęcia: 2018-10-23
Data zakończenia: 2018-10-23
Adres: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. Gen. J. Sowińskiego 68.
Sala: konferencyjna
Konferencja odbędzie się w godz. 11.30-16.45