III/5 Rozwiązania organizacyjno-metodyczne związane z wdrażaniem nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych (nauczyciele przedmiotów humanistycznych)

Przedmioty humanistyczne i języki obce
III etap (ponadpodstawowe)
Dyrektorzy szkół i nauczyciele przedmiotów humanistycznych w szkołach ponadpodstawowych
2018-10-26
Celem warsztatów jest przygotowanie dyrektorów szkół i nauczycieli przedmiotów humanistycznych do wdrażania nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych od roku szkolnego 2018/2019. Zakłada się, że nauczyciele będą dostrzegać różnice między starą i nową podstawą programową, że rozwiną umiejętność doboru i/lub opracowania programów i podręczników oraz metod nauczania dostosowanych do nowej podstawy, że uwzględnią pozalekcyjne formy nauczania oraz włączą kształcenie umiejętności kluczowych do nauczania przedmiotowego oraz rozwiną umiejętność tworzenia materiałów edukacyjnych zgodnych z nową podstawą i zasadami oceniania kształtującego Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Organizacyjne i programowe zmiany w oświacie. Wymagane osiągnięcia ucznia i oczekiwane kompetencje nauczyciela. Omawianie nowego kanonu lektur i realizowanie zgodnie z nową podstawą zajęć z języka polskiego. Kształcenie kompetencji kluczowych i umiejętności cyfrowych na lekcjach przedmiotów humanistycznych. Sprawdzanie i ocenianie pracy ucznia.
Data rozpoczęcia: 2018-10-26
Data zakończenia: 2018-10-27
Adres: ZCDN
Sala: 120