III/2/1 Różnorodne aspekty bezpieczeństwa w szkole, w tym wychowanie komunikacyjne (Gryfice)

Granty
Rozwój zawodowy
Dyrektorzy, nauczyciele wszystkich typów szkół/placówek, pedagodzy
2018-10-29
Głównym celem proponowanej formy są: Regulacje prawne i zasady postępowania w zakresie ochrony pracy w szkole. Ergonomia w szkole. Ryzyko zawodowe. Regulaminy i instrukcje szkolne. Kultura bezpieczeństwa w placówce oświatowej i kompetencje dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i uczniów w zakresie BHP. Zapoznanie się ze zmianami wynikającymi z zapisów podstawy programowej w zakresie techniki z uwzględnieniem wychowania komunikacyjnego, bezpiecznej drogi ucznia do i ze szkoły oraz korzystania ze środków komunikacji miejskiej jako pieszy i rowerzysta. Dlaczego kompetencje w zakresie bhp i wychowania komunikacyjnego są tak ważne na każdym etapie edukacji? Wychowanie komunikacyjne w szkole – kompetencje uczniów i nauczycieli prowadzacych szkolenia oraz egzaminujacych uczniów ubiegajacych sie o kartę rowerowa w szkole. Karta rowerowa – jako zadanie szkoły. Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Poznanie podstawowych praw i zasad z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w szkole. Tworzenie ergonomicznego stanowiska pracy. Opracowania ryzyka zawodowego w szkole na podstawie wpływu czynników szkodliwych na stanowisku pracy. Analiza podstawowej dokumentacji występującej na terenie szkoły związanej z bezpieczeństwem pracy. Zapisy podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie wychowania komunikacyjnego oraz dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Szkolne miasteczka ruchu drogowego
Data rozpoczęcia: 2018-10-29
Data zakończenia: 2018-11-05
Adres: Oddział Zamiejscowy ZCDN w Gryficach ul. Koszarowa 12