III/3/2 Indywidualizacja pracy z dzieckiem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Granty
Pedagogika specjalna
nauczyciele pracujący z dzieckiem z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych
2018-11-09
Na początku uczestnicy zostaną zapoznani z kierunkami i zmianami w prawie oświatowym w zakresie wspierania ucznia w przedszkolu, szkole i placówkach oświatowych. Poznają rolę i zadania dyrektora, nauczyciela i specjalistów pracujących z uczniem z orzeczeniem. Następnie przedstawiona zostanie im charakterystyka pracy z uczniem i jego rodzicami. Kolejnym etapem będzie zaznajomienie z rodzajami orzeczeń oraz charakterystyką pracy z dziećmi z różną niepełnosprawnością. Na koniec przedstawiona zostanie dokumentacja i formy pomocy dziecku z orzeczeniem. Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Zmiany w prawie oświatowym dotyczące specjalnych warunków edukacyjnych. Indywidualizacja i specyfika pracy z uczniem z różnymi niepełnosprawnościami i niedostosowaniem społecznym w szkołach i placówkach. Formy pomocy dziecku/ uczniowi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Analiza dokumentacji.
Data rozpoczęcia: 2018-11-09
Data zakończenia: 2018-11-16
Adres: Oddział zamiejscowy ZCDN-u w Świnoujściu przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 22
Szkolenie odbędzie się w OZ ZCDN-u w Świnoujściu: I część 9 listopada w godz. 14.00-18.00; II część 16 listopada w godz. 14.00-18.00