III/1/3 Gryfice - Zachowania przemocowe w szkole na każdym etapie - jak im przeciwdziałać, jak wspierać młodzież w rozwiązywaniu trudnych sytuacji ?

Granty
Wychowanie i profilaktyka
Nauczyciele ze wszystkich typów szkół i placówek
2018-11-12
Szkolenie rozpocznie się od przedstawienia istoty zachowań przemocowych przejawianych przez uczniów/wychowanków. Następnie zostanie omówione przeciwdziałanie zachowaniom przemocowym w szkole/placówce (profilaktyka uniwersalna, selektywna i wskazująca). Warsztatowa część szkolenia będzie poświęcona metodom i technikom wsparcia uczniów/wychowanków w rozwiązywaniu trudnych sytuacji (budowanie społeczności klasowej, interwencja w sytuacjach trudnych, mediacje, metody: „Wspólnej sprawy” i „Bez obwiniania”, technika „Foggingu” Forma doskonalenia stanowi realizację oferty złożonej przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w postępowaniu na organizację szkoleń dla nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego ogłoszonym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
Zachowania przemocowe w szkole/placówce. Przeciwdziałanie zachowaniom przemocowym. Wspieranie dzieci i młodzieży w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Metody i techniki wsparcia
Data rozpoczęcia: 2018-11-12
Data zakończenia: 2018-11-16
Adres: OZ ZCDN-u w Gryficach