I/D/6 Zastosowanie metody myślącej klasy w szkole ponadpodstawowej

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele matematyki szkół ponadpodstawowych.
Otwarte
W części teoretycznej uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami pracy metodą myślącej klasy. W części praktycznej zastosują tę metodę w pracy nad przykładowymi problemami. Omówione zostaną wymogi organizacyjne, ograniczenia w stosowaniu metody, jej wady i zalety (dyskusja). Podsumowanie będzie stanowił warsztat prowadzący do stworzenia rekomendacji dla zastosowania metody w realizacji wybranych treści podstawy programowej.
Idea metody myślącej klasy. Wymogi organizacyjne stosowania metody. Korzyści ze stosowania metody. Przygotowanie treści do pracy metodą myślącej klasy. Sytuacje krytyczne w pracy metodą myślącej klasy.
Data rozpoczęcia: -
Data zakończenia: -
Data szkolenia zostanie podana po zebraniu się grupy
Koordynator: Beata Misiak