I/D/8 Tylko jedynki – porozmawiajmy o ułamkach

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele matematyki klas IV-VIII.
2023-02-27
W pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznają się z prostym narzędziem jakim jest tabliczka mnożenia (znana każdemu) w innej odsłonie – do nauki skracania, porównywania i rozszerzania ułamków zwykłych. Następnie uczestnicy będą pracować z ułamkami egipskimi oraz kulistymi. Oba te zagadnienia są doskonałym wyjściem do odkrywania reguł i myślenia bardziej abstrakcyjnego w kontekście ułamków.
Wykorzystanie tabliczki mnożenia do nauki skracania, porównywania i rozszerzania ułamków zwykłych. Ułamki egipskie. Ułamki „koliste”.
Data rozpoczęcia: 2023-02-27
Data zakończenia: 2023-02-27
Szkolenie odbędzie się w godz. 17.00–19.30 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Anna Bazyluk
Trener: Anna Bazyluk