I/D/33 Tydzień Mózgu w ZCDN-ie – Las poznać, przeżyć, rozumieć

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych.
2021-03-17
Nauczyciele zostaną zapoznani z zapisami podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz przeanalizują scenariusze i karty pracy oraz inne materiały edukacyjne z obszaru szkolenia. Następnie uczestnicy spotkania, w ramach wymiany doświadczeń, przedyskutują możliwe sposoby wykorzystania scenariuszy oraz prezentowanych pakietów z dziedziny nauk przyrodniczych, ekologii, ochrony środowiska na zajęciach edukacyjnych.
Realizacja podstawy programowej kształcenia ogólnego i kierunków polityki oświatowej państwa z obszaru nauk przyrodniczych. Wykorzystanie treści z zakresu ekologii, ochrony środowiska i zagrożeń bioróżnorodności w praktyce szkolnej. Scenariusze lekcji z uwzględnieniem kart pracy w edukacji zdalnej i tradycyjnej. Przykłady dobrych praktyk, dzielenie się doświadczeniem zawodowym.
Data rozpoczęcia: 2021-03-17
Data zakończenia: 2021-03-17
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Małgorzata Majewska
Trener: Małgorzata Majewska, Małgorzata Rył
Identyfikator formy: 2020/2021/I/D/33/1
Priorytet: I - Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej