I/I/15 Twoje dane – Twoja (i nasza) sprawa

Rozwój zawodowy
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, wychowawcy
2021-12-01
W części teoretycznej nauczyciele zostaną wyposażeni w wiedzę oraz umiejętności, jak w prosty i zrozumiały dla uczniów sposób informować o przepisach i procedurach dotyczących ochrony danych osobowych w szkole. Uczestnicy dowiedzą się także, kiedy i na kim spoczywa obowiązek informacyjny. Uczestnikom szkolenia zostaną przekazane w formie elektronicznej specjalnie przygotowane i opracowane poradniki, dostęp do webinariów, które będą mogli wykorzystać podczas spotkań z uczniami lub rodzicami.
Akty prawne dotyczące ochrony danych osobowych w Polsce. Ochrona danych osobowych w szkole/placówce oświatowej. Bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży. Monitoring wizyjny, edziennik, lekcje online, publikowanie wizerunku ucznia i nauczyciela. Bezpieczeństwo danych osobowych podczas zdalnego nauczania – obowiązki administratora, dyrektora, nauczycieli i rodziców. Jak chronić swoje dane osobowe przygotowując zdalne lekcje i uczestnicząc w lekcjach online.
Data rozpoczęcia: 2021-12-01
Data zakończenia: 2021-12-01
Szkolenie odbędzie się w godz. 16.00–19.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Waldemar Zaborski
Trener: Waldemar Zaborski
Identyfikator formy: 2021/2022/I/I/15/1
Oferta: 2021/2022