I/D/17 Tangram to nie tylko układanka

II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele matematyki klas 4 – 8
2020-09-23
W pierwszej części spotkania uczestnicy poznają budowę tradycyjnego tangramu. Następnie wykorzystane zostaną jego elementy do budowania pewnych figur. Po tej rozgrzewce uczestnikom szkolenia zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania tanów na lekcjach matematyki do badania własności różnych figur. Poruszone zostaną zagadnienia pól figur, ich własności i proporcji.
Tworzenie własnego tangramu. Budowanie z tanów różnych figur. Badanie własności wielokątów.
Data rozpoczęcia: 2020-09-23
Data zakończenia: 2020-09-23
Szkolenie odbędzie się w godz. 17.00–19.15 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach. Proszę przygotować kartkę (najlepiej dwie) A4 różnego koloru oraz nożyczki i przybory do pisania.
Koordynator: Anna Bazyluk
Trener: Anna Bazyluk
Identyfikator formy: 2020/2021/I/D/17/1
Organizacja pracy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w okresie wakacyjnym (Kliknij aby dowiedzieć się więcej...) ×