I/A/16 Szkolenie dla kierowników, liderów i dyrektorów szkół o Korpusie Solidarności. Program wolontariatu długoterminowego

Wychowanie i profilaktyka
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Dyrektorzy, liderzy, kierownicy reprezentujący placówki oświatowe.
2021-11-29
Szkolenie rozpocznie się od przestawienia podstawy prawnej organizowania wolontariatu w szkole. Następnie uczestnicy zapoznają się możliwościami współpracy w zakresie działań wolontariackich z innymi organizacjami/instytucjami. Poznają również metody i formy pracy z wolontariuszami oraz obowiązki organizatora wolontariatu.
Wolontariat w szkole – dlaczego warto? Aspekty prawne dotyczące organizacji wolontariatu w szkole. Formalności, dokumentacja: zgoda na wolontariat, plan pracy, regulamin. Co oferuje szkołom Korpus Solidarności?
Data rozpoczęcia: 2021-11-29
Data zakończenia: 2021-11-29
Szkolenie odbędzie się w godz. 16.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Przemysław Landowski
Trener: Przemysław Landowski, Katarzyna Michałek