I/D/35 Systemy Informacji Geograficznej

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele geografii i informatyki, inni zainteresowani nauczyciele.
2021-12-04
Szkolenie rozpocznie się od przedstawienia pojęć związanych z Systemem Informacji Geograficznej. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób powstają Systemy Informacji Geograficznej, jakie są najpopularniejsze technologie GIS oraz w jaki sposób można je wykorzystać w praktyce. W części praktycznej szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak można wykorzystać GIS w nauczaniu oraz przećwiczą wykorzystanie technologii GIS między innymi podczas tworzenia map online.
Pojęcia używane w GIS-ie. Dane GIS – skąd się biorą, gdzie je znaleźć. Wykorzystanie GIS w praktyce. QGIS – otwarte oprogramowanie i otwarte dane . Obróbka danych (import, konwersja, edycja). Analizy przestrzenne z wykorzystaniem lokalnych danych. Wykorzystanie map online w nauczaniu. Geocaching i inne GIS-owe rozrywki.
Data rozpoczęcia: 2021-12-04
Data zakończenia: 2021-12-04
Szkolenie odbędzie się w godz. 9.00-13.00. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach na platformie e-learningowej.
Koordynator: Grzegorz Sadłowski
Trener: Marcin Nejman, Marta Piechal – Witkowska