I/C/15 Storytelling. Opowiedz swoją historię

Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciela języka polskiego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
2020-12-03
W pierwszej, teoretycznej części zajęć (prowadzonej w formie wykładu interaktywnego), uczestnicy poznają pojęcia „story” oraz „storytelling”. Zapoznają się z historią storytellingu, rodzajami opowieści oraz wybranymi wzorcowymi opowieściami na przestrzeni wieków. W części praktycznej uczestnicy będą analizować zaproponowane teksty i opracowywać przykładowe zadania dla uczniów.
Pojęcia „story” oraz „storytelling”. Historia storytellingu. Różne rodzaje opowieści i rola tradycji w ich tworzeniu. Ćwiczenia w analizowaniu wybranych opowieści i kreowaniu emocji. Sposoby na pozyskanie uwagi odbiorcy w odniesieniu do zaproponowanych przykładów literackich.
Data rozpoczęcia: 2020-12-03
Data zakończenia: 2020-12-03
Szkolenie odbędzie się w godz. 17.00–18.30 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Anna Kondracka-Zielińska
Trener: dr Anna Kondracka-Zielińska