I/H/3 Spektrum zaburzeń autystycznych (autyzm, zespół Aspergera)

Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Zainteresowani nauczyciele.
2021-04-14
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, czym jest autyzm i czym się różni od zespołu Aspergera. Poznają proces diagnozy i charakterystyczne zachowania dzieci autystycznych. W czasie szkolenia zastosowane zostaną takie metody, jak: burza mózgów, dyskusja kierowana, metoda plakatowa. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz filmów edukacyjnych.
Definicja, przyczyny i diagnoza spektrum autyzmu (autyzm, zespół Aspergera). Najczęściej występujące zachowania u dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Zaburzenia współwystępujące z autyzmem. Różnice między autyzmem a zespołem Aspergera. Metody pracy
Data rozpoczęcia: 2021-04-14
Data zakończenia: 2021-04-14
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Weronika Dwojakowska
Trener: Weronika Dwojakowska