IV/4 Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli fizyki

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele fizyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
2020-11-07
Zajęcia sieci odbędą się w pięciu sesjach. Podczas zajęć wprowadzających poznane zostaną oczekiwania uczestników i wypracowany zostanie program oraz harmonogram. Następnie odbędą się dwa warsztaty metodyczno-merytoryczne. W trakcie sieci nauczyciele opracują scenariusze i karty pracy do wybranych przez siebie tematów. Materiały te zostaną przedstawione podczas piątej sesji podsumowującej sieć. Część zajęć sieci odbywać się będzie za pośrednictwem platformy Moodle.
Analiza i zastosowanie nowoczesnych metod i technik w nauczaniu fizyki na różnych etapach edukacyjnych. Scenariusze zajęć edukacyjnych, karty pracy, zestawy zadań utrwalających i ćwiczeniowych. Indywidualizacja procesu nauczania fizyki. Wyposażenie pracowni – pomoce i materiały edukacyjne przydatne w nauczaniu fizyki. Wymiana doświadczeń nauczycieli w zakresie nauczania fizyki według nowej podstawy programowej.
Data rozpoczęcia: 2020-11-07
Data zakończenia: 2020-11-07
Pierwsze spotkanie Sieci odbędzie się w godz. 10.00–13.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w przededniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Zdzisław Nowak
Trener: Zdzisław Nowak
Identyfikator formy: 2020/2021/IV/4/1
Priorytet: I - Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej