IV/3 Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli biologii

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele biologii w szkole podstawowej i ponadpodstawowej
2021-01-25
Pierwszy moduł szkolenia poświęcony będzie prezentacji nowoczesnych form, metod i technik nauczania biologii. Część praktyczna to konstruowanie obudowy metodycznej, przygotowanie scenariuszy zajęć, kart pracy i zadań dla ucznia do pracy w szkole i poza jej terenem. Przedyskutowane zostaną zasady pracy i wsparcie metodyczne w procesie diagnozowania i indywidualizacji pracy z uczniem. W ostatniej części szkolenia uczestnicy podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem w pracy zawodowej.
Zastosowanie nowoczesnych form, metod i technik w nauczaniu biologii na poszczególnych etapach edukacyjnych. Scenariusze zajęć edukacyjnych oraz karty pracy, zadania utrwalające i ćwiczeniowe. Indywidualizacja procesu nauczania. Obudowa metodyczna, pakiety edukacyjne. Wymiana doświadczeń w zakresie nauczania biologii w warunkach pracowni biologicznej i w terenie. Współpraca ze środowiskiem lokalnym.
Data rozpoczęcia: 2021-01-25
Data zakończenia: 2021-01-25
Sala: sala konferencyjna
Spotkanie sieci odbędzie się w godz. 15.30 –18.00. na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu spotkania otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Małgorzata Majewska
Trener: Małgorzata Majewska