IV/16 Sieć Dyrektorów szkół branżowych (szkolenie e-learningowe)

Organizacja i zarządzanie placówką oświatową
III etap (ponadpodstawowe)
Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół branżowych.
2019-10-11
Wsparcie dyrektorów w procesie zarządzania placówką oświatową. Ważnym elementem w pracy dyrektora jest również wymiana doświadczeń oraz budowanie sieci współpracy dyrektorów. Analiza potrzeb dokumentacyjnych, umiejętności komunikacyjne w relacji z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami niepedagogicznymi, rozwiązywanie sytuacji problemowych oraz współpraca z rodzicami. Wsparcie dyrektorów w aspekcie zmian w kształceniu zawodowym-branżowym.
Wewnątrzszkolne Doskonalenie Nauczycieli w aspekcie potrzeb rady pedagogicznej. Analiza zadań dyrektora jako menadżera współczesnej placówki oświatowej. Rozwiązywanie problemów zarządczych i prawnych w placówce edukacyjnej. Zmiany i interpretacja prawa oświatowego w zakresie szkolnictwa branżowego. Szkolenie branżowe dla nauczycieli i ich finansowanie.
Data rozpoczęcia: 2019-10-11
Data zakończenia: 2020-05-11
Adres: Platforma e-learningowa Moodle.
Zajęcia będą się odbywać na platformie e-learningowej Moodle.
Koordynator: Krzysztof Koroński
Trener: Beata Miętus
Identyfikator formy: 2019/2020/IV/16/1
Priorytet: VI - Tworzenie oferty programowej w kształceniu zawodowym. Wdrażanie nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego