I/D/1 Różne sposoby mnożenia i dzielenia

II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele matematyki klas 4-8
2020-09-19
Szkolenie rozpocznie się krótkim wykładem i próbą odpowiedzi na pytanie: dlaczego tradycyjne metody mnożenia utrudniają w dzisiejszych czasach motywację uczniów do pracy? Następnie, podczas części warsztatowej, zostaną przedstawione różne sposoby mnożenia. Uczestnicy wskażą plusy i minusy każdego z zaprezentowanych sposobów mnożenia i dzielenia.
Sposoby mnożenia: geometryczny, hinduski, rosyjski, za pomocą pałeczek Napiera. Sposoby dzielenia na bazie mnożenia przez tak zwane łatwe liczby (2, 5, 10, 100).
Data rozpoczęcia: 2020-09-19
Data zakończenia: 2020-09-19
Szkolenie odbędzie się w godz. 12.00–14.15 na platformie e-learningowej. Prosimy przygotować kartki do notowania i coś do pisania. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Anna Bazyluk
Trener: Anna Bazyluk
Identyfikator formy: 2020/2021/I/D/1/2
Organizacja pracy Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w okresie wakacyjnym (Kliknij aby dowiedzieć się więcej...) ×