I/B/16 Ocena jako forma wzmocnienia

I etap (klasy I-III)
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
2021-10-05
Szkolenie będzie miało charakter warsztatów z elementami wykładu. Przewidziana jest praca w zespołach, podczas której uczestnicy sformułują cele w języku ucznia, ustalą kryteria sukcesu („nacobezu”) do lekcji oraz do poszczególnych zadań, sformułują przykładową informację zwrotną oraz bieżącą ocenę pracy ucznia. Będą mieli możliwość zaplanowania pracy za pomocą tabel („rubriksów”). Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały dydaktyczne, które ułatwią im stosowanie elementów oceniania kształtującego w praktyce i pozwolą zaplanować zmiany w ich dotychczasowym sposobie oceniania oraz monitorowania procesu uczenia się uczniów.
Różnice między ocenianiem kształtującym a ocenianiem sumującym. Kluczowe elementy oceniania kształtującego. Formułowanie celów w języku zrozumiałym dla ucznia. Planowanie pracy z uczniami za pomocą tabel („rubriksów”). Praktyczne wskazówki dotyczące sposobu ustalania kryteriów sukcesu. Prowadzenie bieżącej oceny na lekcji. Sposoby przekazywania informacji zwrotnej w edukacji wczesnoszkolnej. Monitorowanie przez nauczyciela procesu uczenia się uczniów i dostosowywanie stosowanych metod do wniosków wyciągniętych z tej obserwacji. Ocena koleżeńska – wady i zalety.
Data rozpoczęcia: 2021-10-05
Data zakończenia: 2021-10-05
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–19.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Beata Standio
Trener: Beata Standio
Identyfikator formy: 2021/2022/I/B/16/1
Oferta: 2021/2022