I/H/4 Metody i techniki pracy z uczniem ze spektrum zaburzeń autystycznych w szkole podstawowej ogólnodostępnej

Kształcenie specjalne, wspomagania rozwoju uczenia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII)
Zainteresowani nauczyciele.
2021-04-21
Szkolenie rozpocznie się omówieniem pojęcia spektrum zaburzeń autystycznych. Przedstawione zostaną konkretne przykłady zachowań takich uczniów w szkole i klasie. Uczestnicy poznają zasady organizacji przestrzeni w klasie i w szkole. Dowiedzą się, jakie metody i techniki pracy stosować, aby radzić sobie z trudnymi zachowaniami uczniów ze spektrum autyzmu. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.
Spektrum zaburzeń autyzmu. Charakterystyczne zachowania uczniów z autyzmem i zespołem Aspergera. Zasady organizacji przestrzeni w klasie i szkole. Metody i techniki pracy z uczniem z autyzmem i zespołem Aspergera.
Data rozpoczęcia: 2021-04-21
Data zakończenia: 2021-04-21
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Weronika Dwojakowska
Trener: Weronika Dwojakowska