I/A/2 Mediacje i negocjacje w praktyce szkolnej

Wychowanie i profilaktyka
I etap (klasy I-III), II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe), Inny
Nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy.
2021-12-11
Szkolenie rozpocznie się wykładem interaktywnym, którego celem będzie przedstawienie istoty, zasad, metod i form prowadzenia mediacji i negocjacji jako formy podejmowania decyzji i rozwiązywania sporów. W części warsztatowej nauczyciele przeprowadzą postępowanie mediacyjne i wypracują rozwiązania drogą negocjacji. Efektem zajęć będzie wzbogacenie wiedzy i nabycie umiejętności stosowania tych metod.
Istota, zasady i etapy postępowania mediacyjnego. Formy i metody negocjacji. Sposoby wykorzystania mediacji i negocjacji w praktyce szkolnej. Symulacje postępowań mediacyjnych.
Data rozpoczęcia: 2021-12-11
Data zakończenia: 2021-12-11
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00–14.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Renata Majewska
Trener: Renata Majewska