III/20 Nadzwyczajna narada pedagogiczna

Jakość pracy szkoły
Inny
2022-02-02

Głównym celem konferencji jest rozpoczęcie budowy szerokiej kooperatywy na rzecz zmiany w edukacji oraz oddolne wypracowanie kierunków i priorytetów rozwoju systemu oświaty w Polsce. Ważmy jest głos każdej nauczycielki i każdego nauczyciela – dlatego nasza wyjątkowa narada odbywa się w formule Open Space. To dynamiczna forma dyskusji, w której wszystko zależy od uczestników i uczestniczek, poczynając od zgłoszenia tematów do rozmowy, poprzez wybór najbardziej istotnych zagadnień, po debatowanie w małych kręgach z rotacją uczestników. Relacje z  Nadzwyczajnych narad pedagogicznych, które już się odbyły, znajdą Państwo na stronie Fundacji Ja, Nauczyciel’ka.

Informacje o prelegentach

Marcin Korczyc – absolwent filozofii na UAM-ie w Poznaniu, dziennikarz, publicysta, menadżer oświaty, nauczyciel historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wychowawca, tutor, trener, działacz NGO, jeden z liderów ruchu Ja Nauczyciel’ka, współtwórca i jeden z liderów Obywatelskich Narad o Edukacji, absolwent XI edycji Programu Liderzy PAFW, prezes Fundacji Ja, Nauczyciel’ka.

Andrzej Smoliński – wiceprzewodniczący Rady Fundacji Ja, Nauczyciel’ka, ekspert, coach, trener pracujący z przedsiębiorstwami społecznymi, doradca biznesowy i specjalistyczny. Od 10 lat menadżer marketingu, dyrektor ds. Rozwoju Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz zastępca dyrektora Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta Szczecin. Z zamiłowania i wykształcenia filozof, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Wiceprezes zarządu 4C Centrum Ekonomii Społecznej Sp. z o. o., prezes Stowarzyszenia Liderów i Fundraiserów.

Michał Szpor – współzałożyciel Fundacji DO, Certyfikowany trener biznesu, MindMapingu, konsultant, facylitator Open Space Technology. Pomaga wdrażać i zarządzać zmianą. W swojej pracy stosuje techniki partycypacyjne oraz visual thinking.

Wojciech Zawisz – współzałożyciel Fundacji DO, trener, akredytowany konsultant Insights Discovery™, coach z akredytacją International Coach Federation, facilitator metody Open Space Technology (OST). Pierwszy Polak posiadający akredytację uprawniającą do prowadzenia warsztatów z mindmappingu i tworzenia map myśli w programie iMindMap. Autor pierwszych tłumaczeń programu iMindMap na język polski i oficjalny dystrybutor programu iMindMap i aplikacji Droptask w Polsce. Absolwent Wydziału Zarządzania krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Akademii Mistrzów Treningu, prowadzonej przez GT Mentor.

Metoda Open Space Technology (OST). Kooperatywa na rzecz zmiany w edukacji. Kierunki i priorytety rozwoju systemu oświaty w Polsce.
Data rozpoczęcia: 2022-02-02
Data zakończenia: 2022-02-02
Konferencja odbędzie się w godz. 10.00–14.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w wydarzeniu.
Koordynator: Organizacja Szkoleń ZCDN-u
Trener: Liderzy Fundacji Ja, Nauczyciel oraz Fundacji DO
Identyfikator formy: 2021/2022/III/20/1
Oferta: 2021/2022