III/8 Konferencja on-line: Przeciwdziałanie uzależnieniom – działania wychowawcy, nauczyciela i pedagoga szkolnego

Wychowanie i profilaktyka
Wychowawcy, nauczyciele, pedagodzy szkolni
2020-11-30
Pierwszą część konferencji stanowią wykłady prowadzone przez specjalistów w dziedzinie uzależnień dzieci i młodzieży, którzy przedstawią sposoby przeciwdziałania różnego rodzaju uzależnieniom. Następnie zostaną zaprezentowane programy, osoby oraz instytucje wspierające w pracy wychowawców, nauczycieli i pedagogów szkolnych. W ostatniej części konferencji nastąpi prezentacja rozwiązań pedagogicznych i profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom w szkole.
Uzależnienia dzieci i młodzieży. Sposoby rozwiązywania i minimalizowania problemów zdrowotnych. Wsparcie dla ucznia i jego rodzica w ramach indywidualnej pracy w szkole. Nauczyciel, wychowawca i pedagog szkolny a uzależnienie dzieci i młodzieży. Przykłady innowacyjnych programów zewnętrznych z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom. Instytucje i środowisko lokalne jako wsparcie dla szkół, placówek w zakresie przeciwdziałania i minimalizowania zjawiska uzależnienia.
Data rozpoczęcia: 2020-11-30
Data zakończenia: 2020-11-30

Konferencja odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.

Program konferencji:

15.15 rejestracja/ logowanie

15.30- rozpoczęcie konferencji

15.30-16.20 webinarium Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży, Uczeń, Rodzic i Szkoła

Bogumiła Koman,

Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia ,

Zachodniopomorski Oddział Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci

Uzależnionych” Powrót z U”,

16.20-16.45 wystąpienie Programy zewnętrzne – GIS w edukacji profilaktyki uzależnień

Magdalena Stachel , Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej

i Promocji Zdrowia ,Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna