III/24 Konferencja on-line: III generacja praw człowieka. Prawo do zdrowego środowiska naturalnego

Wychowanie i profilaktyka
Nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych, wychowawcy, pedagodzy szkolni.
2020-12-14
Podczas konferencji uczestnicy poznają założenia III generacji praw człowieka i zostaną wprowadzeni w aktualne zagadnienia dotyczące klimatu oraz respektowania prawa do zdrowego środowiska naturalnego. Następnie przedstawiony zostanie problem nadprodukcji śmieci, w tym śmieci produkowanych przez szkołę. Przybliżone zostanie pojęcie antropocenu. Nauczyciele zostaną zapoznani z opinią studentów na temat możliwości zatrzymania kryzysu ekologicznego i środowiskowego.
III generacja praw człowieka. Respektowanie prawa do zdrowego środowiska naturalnego. Problem nadprodukcji śmieci. Antropocen a pedagogika. Opinie studentów na temat możliwości zatrzymania kryzysu ekologicznego i środowiskowego.
Data rozpoczęcia: 2020-12-14
Data zakończenia: 2020-12-14
Konferencja odbędzie się na platformie e-learningowej w godz. 15.00–18.00. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu konferencji otrzymają link umożliwiający uczestnictwo.
Koordynator: Anna Godzińska
Trener: dr Maksymilian Chutorański, dr Aleksander Cywiński, prof. Maria Czerepaniak-Walczak, dr Aneta Makowska
Identyfikator formy: 2020/2021/III/24/1
Priorytet: V - Działania wychowawcze szkoły. Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych