I/G/5 Kompetencje kluczowe w kształceniu zawodu

Kształcenie zawodowe
II etap (klasy IV-VIII)
Dyrektorzy, wicedyrektorzy szkół branżowych, nauczyciele zawodu.
2022-01-17
W pierwszej części szkolenia, przeprowadzonej w formie wykładu opartego na prezentacji multimedialnej, przedstawione zostaną podstawy prawne dotyczące kształtowania kompetencji kluczowych oraz ich charakterystyka. Nauczyciele zostaną zapoznani z katalogiem kompetencji kluczowych. W części ćwiczeniowej uczestnicy określą kompetencje kluczowe realizowane w swoich szkołach w zakresie kształcenia w poszczególnych (wybranych) zawodach.
Podstawy prawne kształtowania kompetencji kluczowych. Charakterystyka kompetencji kluczowych. Sposoby kształtowania kompetencji kluczowych w nauce zawodu. Metody nauczania wspomagające kształtowanie kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym.
Data rozpoczęcia: 2022-01-17
Data zakończenia: 2022-01-17
Szkolenie odbędzie się w godz. 15.00–18.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Paweł Masłowski
Trener: Paweł Masłowski