I/C/23 Komiks w edukacji humanistycznej (i nie tylko). Komiks w teorii. Literatura przedmiotu

Przedmioty humanistyczne i języki obce
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe), Inny
Nauczyciele przedmiotów humanistycznych (poloniści, bibliotekarze, nauczyciele plastyki, sztuki itd.).
2022-01-26
Forma doskonalenia będzie realizowana jako cykl comiesięcznych spotkań online. Na pierwszym z nich uczestnicy bliżej poznają komiks, co pozwoli na wprowadzenie do tematyki wykorzystania tego gatunku w edukacji humanistycznej. Dokonany zostanie przegląd klasyki komiksowej oraz związanych z tematem zestawień bibliograficznych z biblioteki pedagogicznej. Podczas kolejnych spotkań wykorzystywane będą takie metody, jak: prezentacja multimedialna, pogadanka, metoda aktywizująca. Omawiane będą również narzędzia cyfrowe ułatwiające i usprawniające pracę z komiksem. Każde ze spotkań zakończy się burzą mózgów lub innym ćwiczeniem warsztatowym, na którym osoby uczestniczące podzielą się własnym doświadczeniem i refleksjami.
Komiks w edukacji humanistycznej. Przegląd nowości komiksowych przydatnych do realizacji podstawy programowej. Nowoczesne narzędzia edukacyjne.
Data rozpoczęcia: 2022-01-26
Data zakończenia: 2022-01-26
Kolejne spotkanie odbędzie się w godz. 16.00–17.30 na platformie e-learningowej. Zapraszamy zarówno osoby, które brały udział we wcześniejszych spotkaniach jak i nowych uczestników. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Marta Kostecka
Trener: Marta Kostecka