I/D/9 Jak rozwijać kompetencje kluczowe na lekcjach fizyki

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII), III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele fizyki.
2020-11-28
Nauczyciele zapoznają się z zapisami zalecenia Rady Europy w sprawie kompetencji kluczowych i porównają je z preambułą nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Następnie przedyskutują możliwe sposoby ich kształcenia na lekcjach fizyki. Kolejnym etapem będzie opracowanie, z wykorzystaniem odpowiedniego szablonu, przykładowego scenariusza zajęć z fizyki uwzględniającego kształcenie wybranych kompetencji kluczowych.
Nowy kształt zapisów zalecenia Rady Europy w sprawie kompetencji kluczowych. Kompetencje kluczowe w nowej podstawie programowej. Możliwości i sposoby kształcenia kompetencji kluczowych na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Tworzenie scenariuszy zajęć z fizyki uwzględniających kompetencje kluczowe.
Data rozpoczęcia: 2020-11-28
Data zakończenia: 2020-11-28
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00–13.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Zdzisław Nowak
Trener: Zdzisław Nowak