I/C/36 Historia i teraźniejszość - podstawa programowa i sposoby realizacji przedmiotu

Przedmioty humanistyczne i języki obce
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele historii uczący w liceach ogólnokształących, technikach oraz branżowych szkołach I i II stopnia.
2022-06-25
Analiza treści nauczania zawartych w podstawie programowej przedmiotu historia i teraźniejszość. Przedstawienie sposobów realizacji treści z podstawy programowej przedmiotu. Prezentacja materiałów dydaktycznych do dyspozycji nauczyciela. Przedstawienie dostępnej obudowy dydaktycznej. Dyskusja nauczycieli i omówienie koncepcji realizacji podstawy programowej.
Analiza treści nauczania zapisanych w podstawie programowej z uwzględnieniem sposobów jej realizacji. Tworzenie przykładowych rozkładów treści nauczania. Podręcznik do wspomagania nauczania przedmiotu historia i teraźniejszość - dyskusja z autorem. Baza materiałów dydaktycznych do dyspozycji nauczyciela przedmiotu.
Data rozpoczęcia: 2022-06-25
Data zakończenia: 2022-06-25
Adres: Platforma zcdn.akademia.korbank.pl
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00-13.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu.
Koordynator: Krzysztof Koroński
Trener: Anna Kowalczyk