I/D/42 Geograficzno-polityczny atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
III etap (ponadpodstawowe)
Nauczyciele geografii, historii i wos-u w szkole ponadpodstawowej.
2021-04-26
W pierwszej części szkolenia prof. Marcin Solarz przeprowadzi wykład wprowadzający na temat geografii politycznej (m.in. definicja pojęcia, historia, podstawowe kierunki badawcze, dyskusje w obrębie subdyscypliny). Następnie Ada Górna przedstawi możliwości wykorzystania scenariuszy lekcji dostępnych na stronie internetowej projektu do pracy z uczniami.
Historia geografii politycznej i jej główne kierunki badawcze. Sposoby wykorzystania nowoczesnych narzędzi pracy z uczniami oraz innowacyjnych materiałów.
Data rozpoczęcia: 2021-04-26
Data zakończenia: 2021-04-26

Szkolenie odbędzie się w godz. 17.00–18.30 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.

Geograficzno-Polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022 to edukacyjny projekt przygotowany przez Biuro Programu „Niepodległa” oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Koordynator: Grzegorz Sadłowski
Trener: mgr Ada Górna, prof. Marcin Wojciech Solarz
Identyfikator formy: 2020/2021/I/D/42/1
Priorytet: I - Wdrażanie nowej podstawy programowej w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem edukacji przyrodniczej i matematycznej