I/A/5 Efektywna współpraca z rodzicami

Wychowanie i profilaktyka
Zainteresowani nauczyciele
2021-10-02
Zajęcia rozpoczną się miniwykładem na temat postaw rodzicielskich. Następnie uczestnicy szkolenia poznają metody i narzędzia mediacyjne, dokonają autodiagnozy swoich zachowań w sytuacji konfliktu. Na zakończenie szkolenia – w formie warsztatowej – nauczyciele będą mieli możliwość przeprowadzenia symulowanych rozmów z „rodzicami”.
Typy postaw rodzicielskich wobec szkoły. Zasady budowania relacji nauczyciel – rodzic w oparciu o kompetencje komunikacyjne i zachowania asertywne. Narzędzia i metody mediacyjne służące rozwiązywaniu sporów. Diagnozowanie oczekiwań rodziców. Prowadzenie rozmów w oparciu o narzędzia mediacyjne.
Data rozpoczęcia: 2021-10-02
Data zakończenia: 2021-10-02
Szkolenie odbędzie się w godz. 10.00–14.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Renata Majewska
Trener: Renata Majewska