I/B/3 Edukacja przyrodnicza w przedszkolu – formy i metody aktywne

Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
I etap (klasy I-III)
Nauczyciele przedszkoli, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych w szkołach, klas I-III, świetlic, liderzy WDN
2021-02-02
Podczas części wykładowej zaprezentowane zostaną, na podstawie prezentacji multimedialnej, aktywne metody i formy pracy z dziećmi z zakresu edukacji przyrodniczej. W części warsztatowej nauczyciele wykonają obserwacje, doświadczenia i eksperymenty, z wykorzystaniem wybranych pomocy dydaktycznych. Efektem warsztatów będzie poszerzenie wiedzy przyrodniczej i wzbogacenie warsztatu metodycznego nauczycieli.
Aktywne metody i formy pracy z zakresu edukacji przyrodniczej w przedszkolu. Rola środków dydaktycznych w aranżacji sal i ogrodu przedszkolnego oraz planowaniu i przeprowadzeniu zajęć z tego obszaru. Doświadczenia i eksperymenty w zakresie edukacji przyrodniczej w przedszkolu.
Data rozpoczęcia: 2021-02-02
Data zakończenia: 2021-02-02
Szkolenie odbędzie się w godz. 16.00–19.00 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Renata Wiśniewska
Trener: Renata Wiśniewska