I/D/1 Co w kalkulatorze piszczy

Przedmioty matematyczno-przyrodnicze
II etap (klasy IV-VIII)
Nauczyciele matematyki szkół podstawowych.
2021-12-06
W pierwszej części spotkania uczestnicy zostaną zapoznani z różnymi rodzajami kalkulatorów. Następnie zostaną odkryte reguły dotyczące obliczeń przeprowadzanych na zwykłym kalkulatorze. Uczestnicy poznają przykłady sekwencji możliwych pytań, które mogą posłużyć jako zagadnienie do prowadzenia prac badawczych na lekcjach matematyki.
Badanie układu klawiatury zwykłego kalkulatora. Odkrywanie zasad położenia klawiszy kalkulatora. Przedstawianie problemów do prac projektowych.
Data rozpoczęcia: 2021-12-06
Data zakończenia: 2021-12-06
Szkolenie odbędzie się w godz. 17.00–19.15 na platformie e-learningowej. Wszystkie zakwalifikowane osoby w dniu szkolenia otrzymają link umożliwiający uczestnictwo w zajęciach.
Koordynator: Anna Bazyluk
Trener: Anna Bazyluk
Identyfikator formy: 2021/2022/I/D/1/1
Oferta: 2021/2022